Näituse avamine kolmapäeval 30. septembril kell 17.

Olete oodatud!

 

plakat.jpg

 

Pressiteade
Saaremaa Kunstistuudio

25.09.2015


Kolmapäeval, 30.septembril kell 17.00 avatakse Saaremaa Kunstistuudios Kuressaares Agur Kruusingu näitus „Võrrand kahe muutujaga”.

Eksponeerimisele tulevad suuremõõtmelised fototrükis tööd, mis on loodud 3d programmi abil ja kujutavad pitsilist kangast, fotosid täiendab video kehatu tantsu lööva seeliku näol.

Näituse üheks intriigiks on autori rõhutatud impersonaalsus, kunstniku kui looja puudumine. Teostel pole pealkirju ega kujundite kaudu „loetavaid” narratiive, pole küsimusi, pole vastuseid. On mustvalged tekstiile kujutavad kahemõõtmelised ristkülikud oma fotomeedialikus materiaalsuses, mida autor oma saatetekstis suunab vaatama ja lahti mõtestama matemaatilist terminoloogiat kasutades, taandades kunstiteosed infokandjateks, paljude muutujatega koodideks.

Agur Kruusing (s. 1964) on 1994. aastal lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia, maali erialal ja õpetab samas alates 1997. aastast maalikunsti; näitustel esineb alates 1992. aastast. Ta on tuntud ühiskonnakriitilist sõnumit sisaldavate fotorealistlike õlimaalidega, aga tegelenud ka fotograafia ja arvutigraafikaga.

Näituse avamise järgselt leiab tavapäraselt aset kunstnikutund – kunstiajaloolase Reeli Kõivu vestlusring kunstnikuga, kus arutletakse Agur Kruusingu loomingu ja kaasaegse kunsti teemadel.

Agur Kruusingu näitus jääb Saaremaa Kunstistuudios avatuks kuni 31. oktoobrini 2015.

Info: Anne Tootmaa, juhataja
tel 5116740 Saaremaa
Kunstistuudio Lossi 5, Kuressaare

Pressiteksti koostas Reeli Kõiv

Näituseid Saaremaa Kunstistuudios toetavad Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital.