ANNA HÕBEMÄE

KOLM PUNKTI ...

Käesoleval näitusel Saaremaa Kunstistuudios saab vaadata Tartu kunstniku Anna Hõbemäe värskemat maaliloomingut.

Anna Hõbemäe (s 1986) on üles kasvanud ja koolis käinud piirilinnas Valgas. Kunstnikuks õppis ta Tartu Ülikooli maaliosakonnas aastatel 2006–2011. Siinne näitus on noore maalikunstniku kümnes isiknäitus ja ühtlasi esmaesinemine Saaremaal.

Anna Hõbemäe näitust võiks nimetada maastikumaalide näituseks, kuigi selle värvilõõm on tavasilmale ebaharilikult intensiivne. Anna Hõbemäed on alati huvitanud maastikud enda ümber, kuid mitte kunagi nende võimalikult natuuritruu edasiandmine. Loodusmotiiv on lätteks tugevale abstraktsioonile, kus kunstnik loob pildis uue maastiku, usaldades oma erakorset värvimeelt ning kompositsioonitaju. Anna Hõbemäe ei karda kõrvuti asetada tugevaid, tihti otse tuubist võetud värvitoone. Tulemuseks on kirkad ja tihedad kompositsioonid, kus vaatamata värvimöllule ja ekspressiivsele pintslitööle on omamoodi harmoonia. Anna Hõbemäe maalid pakuvad ka pikemat vaatamiselamust ning kannatavad välja võrdluse modernistliku maastikumaali maailmanimedega alates prantsuse postimpressionistidest ja saksa ekspressionistidest.

Anna Hõbemäe näol on tegemist intuitiivse ja puhangulise loojaga, kes ise on oma loomeprotsessi kirjeldanud:

MÄNG. Üks värv kutsub esile teise värvi ja üks rütm teise rütmi.
VÄRV. Värvis on mingisugune loogika, mingisugune info, mida teisiti edasi anda ei saa.

Mõnikord lahendan värviprobleemi nagu mitme muutujaga võrrandit, teinekord on mõte kaugel ees, nii et käsi ei jõua järele.

Rohkem infot kunstniku kohta leiab: http://artofanna.weebly.com/


Reeli Kõiv, näituse kuraator

Näitusi Saaremaa Kunstistuudios toetavad Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital.