KRISTIINA KAASIKKaasik_pilt.jpg

Sündinud:
26.jaanuar 1943.

Lõpetanud 1967 Eesti Riikliku Kunstiinstituudi maalikunsti eriala.

 

Alates 1965. aastast on tal olnud mitmeid isikunäitusi nii Eestis kui ka välismaal. Oma teostes väärtustab Kaasik ennekõike värvide omavahelisi suhestumisi ehk värvimaagiat.

Kunstnik endast: "Olen olnud maalija viimased 40 aastat. Mind köitnud teemade ring on aastate jooksul küll muutunud, ometi pean ka täna huvipakkuvaimaks värvimaagiat kui niisugust - täpsemalt värvide omavaheliste kõneluste metafüüsikat, mis võimaldab mul edastada puhtamaid vibratsioone ja minna nähtamatu ruumi sügavustesse.

Alustades näitustel esinemist 1965 kunstiüliõpilasena on aastate jooksul kogunenud näitustel osalemistest pikk jada Eestis ja väljaspool. Ometi tunduvad tähtsamad olevat isikunäitused, olgu siis muuseumites või galeriides. Neist viimased aastal 2003 G-Galeriis ja Haus Galeriis.

Mulle on omistatud Konrad Mägi preemia aastal 1980 ja Eesti Kunstnike Liidu aastapreemia 1985. Aastal 2003 pälvisin G-Galerii aastapreemia. Minu maale on paljudes maades, tähtsamate kunstikogudena olgu mainitud Eesti Kunstimuuseum, Tallinna Kunstihoone Fond, Zimmerli Art Museum New Brunswick USA-s."

 

Kontakt:

Mobiil: 5108810
e-mail: kristiina.kaasik@gmail.com